Test korozji do instalacji wodnych- Inhibitory

Czy zastanawialiście się kiedyś jaka woda płynie w grzejkach? Żeby rozwiać Wasze wątpliwości, zrobiliśmy eksperyment, a jego efekty przedstawiamy poniżej.

6 lipca przeprowadziliśmy eksperyment dotyczący właściwości korozyjnych wody na materiały metaliczne, aby przekonać się jak ważna jest odpowiednią ochrona instalacji.

Eksperyment wykonaliśmy z zestawem testowym firmy aqua concept. W pojemniku niebieskim znajdował się płyn coracon HE6+. Do obydwu pojemników wlozylismy metalowe płytki i zalaliśmy wodą z sieci. Odstawilismy i czekaliśmy na efekty. Po miesiącu można zauważyć, że woda jest mętna, brązowa, a na dnie widoczny jest osad.

Eksperyment przedstawia, co dzieje się z wodą w instalacjach grzewczych. Widoczna jest korozja, a w związku z tym spadek sprawności kotła oraz całej instalacji.

Warto, aby do każdej instalacji dodać inhibitor, ponieważ warstwa kamienia o grubości 6-13mm powoduje wzrost zużycia paliwa nawet o 50-60%.

Wymiana kotła gazowego kondensacyjnego Immergas Victrix Tera 24 Plus

Montaż kotła gazowego firmy Immergas Victrix Tera 24 Plus. Zakres prac obejmował wymianę całej instalacji centralnego ogrzewania z wymianą grzejników na nowe dopasowane do jednostki grzewczej ( praca w kondensacji), wymianę instalacji wody użytkowej ciepłej i zimnej oraz część kanalizacji. Korzystając z wolnego miejsca w piwnicy, zamontowaliśmy również zasobnik wolnostojący 150l firmy Termica ze stali nierdzewnej.

Instalacja ogrzewania podłogowego „podłogówka”

Kolejny etap prac za nami. Tak jak pisaliśmy w poprzednim projekcie, tym razem nasza praca polegała na położeniu maty 3 cm z folią odbijającą oraz rozłożeniu sekcji ogrzewania podłogowego do poszczególnych pomieszczeń. Instalacja znajduje się w domu jednorodzinnym 150 m2. Każda z pętli ogrzewania podłogowego ma odpowiednio dobraną długość i rozstaw w zależności od zapotrzebowania energrtycznego.

Instalacja wod.-kan.-c.o. w budynku jednorodzinnym

Pierwszy etap wykonanych prac instalacyjnych w budynku jednorodzinnym wolnostojącym dotyczył wykonania podejść wodno-kanalizacyjych pod odbiorniki i urządzenia. Na tym etapie przygotowaliśmy również instalacje centralnego ogrzewania. Mianowicie wykonaliśmy podejscia grzejnikowe i zamontowaliśmy szafki z rozdzielaczami do ogrzewania podłogowego. Po rozłożeniu styropianu przez firmę posadzkarską na odpowednią wysokość, przystąpimy do ułożenia maty 3cm z folią odbijającą i rozprowadzimy instalacje podłogową.

Wymiana kotła stałopalnego

Kocioł stałopalny marki Biadała model UKSG 43 kW zamontowany przez firmę MASTER INSTAL. Kocioł przystosowany do spalania miału, węgla kamiennego, wyposażony w mikroprocesowy regulator sterujący wentylatorami oraz pompą obiegową. Kocioł pracuje w systemie średniocałodobowym na układzie otwartym( zbiornik przelewowy).