Test korozji do instalacji wodnych- Inhibitory

Czy zastanawialiście się kiedyś jaka woda płynie w grzejkach? Żeby rozwiać Wasze wątpliwości, zrobiliśmy eksperyment, a jego efekty przedstawiamy poniżej.

6 lipca przeprowadziliśmy eksperyment dotyczący właściwości korozyjnych wody na materiały metaliczne, aby przekonać się jak ważna jest odpowiednią ochrona instalacji.

Eksperyment wykonaliśmy z zestawem testowym firmy aqua concept. W pojemniku niebieskim znajdował się płyn coracon HE6+. Do obydwu pojemników wlozylismy metalowe płytki i zalaliśmy wodą z sieci. Odstawilismy i czekaliśmy na efekty. Po miesiącu można zauważyć, że woda jest mętna, brązowa, a na dnie widoczny jest osad.

Eksperyment przedstawia, co dzieje się z wodą w instalacjach grzewczych. Widoczna jest korozja, a w związku z tym spadek sprawności kotła oraz całej instalacji.

Warto, aby do każdej instalacji dodać inhibitor, ponieważ warstwa kamienia o grubości 6-13mm powoduje wzrost zużycia paliwa nawet o 50-60%.

Wymiana kotła gazowego kondensacyjnego Immergas Victrix Tera 24 Plus

Montaż kotła gazowego firmy Immergas Victrix Tera 24 Plus. Zakres prac obejmował wymianę całej instalacji centralnego ogrzewania z wymianą grzejników na nowe dopasowane do jednostki grzewczej ( praca w kondensacji), wymianę instalacji wody użytkowej ciepłej i zimnej oraz część kanalizacji. Korzystając z wolnego miejsca w piwnicy, zamontowaliśmy również zasobnik wolnostojący 150l firmy Termica ze stali nierdzewnej.

Instalacja ogrzewania podłogowego „podłogówka”

Kolejny etap prac za nami. Tak jak pisaliśmy w poprzednim projekcie, tym razem nasza praca polegała na położeniu maty 3 cm z folią odbijającą oraz rozłożeniu sekcji ogrzewania podłogowego do poszczególnych pomieszczeń. Instalacja znajduje się w domu jednorodzinnym 150 m2. Każda z pętli ogrzewania podłogowego ma odpowiednio dobraną długość i rozstaw w zależności od zapotrzebowania energrtycznego.

Instalacja wod.-kan.-c.o. w budynku jednorodzinnym

Pierwszy etap wykonanych prac instalacyjnych w budynku jednorodzinnym wolnostojącym dotyczył wykonania podejść wodno-kanalizacyjych pod odbiorniki i urządzenia. Na tym etapie przygotowaliśmy również instalacje centralnego ogrzewania. Mianowicie wykonaliśmy podejscia grzejnikowe i zamontowaliśmy szafki z rozdzielaczami do ogrzewania podłogowego. Po rozłożeniu styropianu przez firmę posadzkarską na odpowednią wysokość, przystąpimy do ułożenia maty 3cm z folią odbijającą i rozprowadzimy instalacje podłogową.

Modernizacja hydroforni

Kompleksowa modernizacja hydroforni wykonana przez naszą firmę. W pomieszczeniu został założony zbiornik hydroforowy 300 litrów oraz pompa SKA-2. Udoskonaliliśmy automatykę oraz wykonaliśmy dodatkowe zabezpieczenia przed suchobiegiem.

Wymiana kotła stałopalnego

Kocioł stałopalny marki Biadała model UKSG 43 kW zamontowany przez firmę MASTER INSTAL. Kocioł przystosowany do spalania miału, węgla kamiennego, wyposażony w mikroprocesowy regulator sterujący wentylatorami oraz pompą obiegową. Kocioł pracuje w systemie średniocałodobowym na układzie otwartym( zbiornik przelewowy).